Dane projektu

Dane techniczne

  • powierzchnia użytkowa79.48 m²
  • powierzchnia zabudowy60.25 m²
  • powierzchnia dachu103.03 m²
  • kubatura395.00 m³
  • wysokość8.57 m
  • min. gabaryty działki23.34 × 17.60 m
  • EP68.35 kWh/(m²rok)

Technologia i rodzaj zabudowy

zabudowa:jednorodzinny
ściany:drewniane, szkieletowe
stropy:w konstrukcji drewnianej
dach:blacha na rąbek stojący Ruukki Classic, kąt nachylenia 45°
ogrzewanie:gazowe
Opis do projektu MALUTKI DR-S

Poszukując domu charakteryzującego się skromną formą, wysoką estetyką i funkcjonalnością, nie można nie wspomnieć o projekcie Malutki dr-S. Jest to dom należący do kolekcji projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły. Prosta bryła z dwuspadowy dachem bez okapów to cechy charakterystyczne tego stylu. Duże przeszklenia dodają mu atrakcyjności i pozwalają na dobre doświetlenie pomieszczeń. Jego atuty wiążą się także z tym, że projekt doskonale spełnia oczekiwania osób, które dysponują wąską działką budowlaną.

Przejrzysty układ funkcjonalny
Projekt domu Malutki dr-S to dom należący do grupy projektów domów drewnianych, który może być użytkowany przez 4-osobową rodzinę. Przejrzysty rozkład pomieszczeń posiada wyraźny podział na strefę dzienną i nocną. Na parterze budynku autor projektu przewidział salon połączony z jadalnią, w której warto zaplanować budujący klimatyczny nastrój kominek. Po przeciwległej stronie domu została zaplanowana zamknięta kuchnia, a obok niej niewielka kotłownia. Obie przestrzenie oddzielono zabiegowymi schodami, w osi których znajduje się toaleta. Poddasze domu to doskonale zaprojektowana przestrzeń do wypoczynku. Zaplanowano tu trzy wygodne sypialnie oraz łazienkę. Główna sypialnia z garderobą posiada dostęp do prywatnego balkonu. Dwie mniejsze sypialnie mają dostęp do wspólnego balkonu od strony ogrodu. Wysokie, geometryczne przeszklenia w pokojach nie tylko zapewniają dużą ilość naturalnego światła, ale stanowią również  walor dekoracyjny.

Prosta bryła z nowoczesną elegancją
Malutki dr-S to projekt dopracowany w szczegółach. Niewielki, cechujących się zwartą bryłą i prostą formą, a jednocześnie wyróżniający elegancką i nowoczesną elewacją. Nieduży metraż budynku sprawia, iż projekt należy do projektów domów małych do 100 m². Zastosowanie przy jego wykończeniu naturalnych materiałów gwarantuje, że dom doskonale wpisze się w przestrzeń otaczającej przyrody i stworzy wraz z nią spójną i przyjemną w odbiorze wizualnym całość. Przed domem przewidziano wąski, ale długi, zadaszony taras, który rozpoczyna się w strefie wejścia do budynku i ciągnie wzdłuż jego dwóch, przylegających do siebie ścian. Pomysłowe zaaranżowanie tej przestrzeni pozwoli stworzyć komfortowe miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu. Atutem projektu jest połączenie niewielkiej powierzchni użytkowej budynku z w pełni funkcjonalną przestrzenią dla 4-osobowej rodziny oraz duże przeszklenia, które dobrze doświetlają wnętrze.

Projekt domu na zgłoszenie
Powierzchni zabudowy w projekcie Malutki dr-S nie przekracza 70 m2, co daje możliwość jego realizacji na tzw. zgłoszenie. Jest to jedno z podstawowych założeń  programu rządowego Nowy Polski Ład, które obwiązują od stycznia 2022 roku. Wynika z nich, iż projekty domów o powierzchni zabudowy do 70 m2 można zrealizować bez pozwolenia na budowę, bez kierownika budowy oraz dziennika budowy. Podstawowym założeniem programu jest przeznaczenie inwestycji na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Ważne jest również, aby obszar oddziaływania takiego budynku w całości mieścił się na działce lub działkach, na których będzie realizowana dana inwestycja. Budowa domu do 70 m2 w drodze zgłoszenia musi być również  zgodna z założeniami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który jest uchwalony dla danego obszaru inwestycyjnego, zaś w przypadku jego braku z decyzją o warunkach zabudowy dla danej działki.


MALUTKI DR-S

Nazwa klienta
: Dremex
Usługa
: Dremex
Data rozpoczęcia
: Sep 07, 2022
Data końcowa
: Sep 07, 2022
Status
: Completed