Domy pasywne EKO-HUS

Domy w konstrukcji drewnianej

Czy wiesz, że w Skandynawii i Ameryce Północnej 90% domów wykonanych jest z konstrukcji drewnianej? Czy nie zastanawia Cię, dlaczego w krajach, w których klimat bywa surowszy niż w Polsce, nikt nie obawia się budować drewnianych budynków?

My wiemy, dlaczego tak jest:
  • Koszt budowy domu drewnianego jest nawet o 40% niższy niż w przypadku domu z cegły i betonu. W przypadku domu pasywnego, cena jest porównywalna, ale oszczędności w kolejnych latach znacznie wyższe.
  • Konstrukcja szkieletowa jest elastyczna i dobrze znosi upływ czasu. Dom można zbudować nawet w kilka tygodni, o dowolnej porze roku.
  • Drewno jest łatwe w obróbce, dlatego możesz wybrać szeroką gamę wykończeń wewnętrznych i zewnętrznych. Co więcej, drewniany dom może być pokryty albo tynkiem, albo prefabrykowanymi materiałami nadającymi nowoczesny wygląd.
  • Drewno jest bardzo mocne strukturalnie. Sosnowe drewno konstrukcyjne ma wytrzymałość o 20% wyższą niż stal strukturalna i 4-5 razy lepszą niż zbrojony beton.
  • Drewno jest bardzo dobrym izolatorem, dlatego oszczędzisz na ogrzewaniu zimą. Według badań, zużycie energii w domu drewnianym jest o ok. 60% niższe, a w przypadku domu pasywnego – nawet o 90%.
  • Drewno pomaga utrzymać optymalną wilgotność powietrza i nie pyli. A to z kolei korzystnie wpływa na samopoczucie – ulga zwłaszcza dla alergików, dzieci i seniorów.
  • Ściany drewnianego domu nie są zimne ani mokre, gdyż do jego budowy nie zużywa się wody. Takie uczucie chłodu i wilgoci utrzymuje się w domu murowanym nawet przez 10-18 miesięcy
Drewniany dom polecamy oszczędnemu, ale wymagającemu i odpowiedzialnemu inwestorowi.

Jesteś takim?

Zapytaj nas o ofertę

Budujemy
z natury drewniane domy

ul. Warszawska 127/32
82-300 Elbląg
woj. warmińsko-mazurskie

NIP: 222334455
REGON: 009988765

DREMEX Iwona Kowalska
55 230 42 64

Kontakt w terenie #1
502 120 593

Kontakt w terenie #2
505 124 524

© 2020 EKO-HUS
wykonanie: aidia multimedia

Na stronie EKO-HUS korzystamy z cookies

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich używanie.

Rozumiem