Domy pasywne EKO-HUS

Czy dom pasywny jest drogi?

Z porównania cen przykładowych inwestycji wynika, że średni koszt budowy domu pasywnego jest wyższy od konwencjonalnego. Standardowo przyjmuje się jednak, że są to zbliżone kwoty.

Porównajmy koszty:
Budowa domu konwencjonalnego, stan deweloperski: x zł/m2
Budowa domu pasywnego, stan deweloperski: x zł/m2

Różnice cenowe wynikają nie tylko z typu budownictwa i wydajności energetycznej, ale również innych aspektów: wielkości i układu domu, wielkości i rozmieszczenia pomieszczeń, sprzętów RTV i AGD, materiałów wykończeniowych itp. W rzeczywistości na koszt budowy największy wpływ mają elementy niezwiązane bezpośrednio z rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

A to oznacza, że nie warto wybierać „dom pasywny czy konwencjonalny”, tylko pomyśleć o teraźniejszej optymalizacji kosztów i wizji przyszłych oszczędności.
Inwestowanie w zrównoważony i energooszczędny budynek jest zawsze dobrym pomysłem. Nawet jeśli pojawią się dodatkowe koszty początkowe, to zwrócą się w późniejszym okresie użytkowania budynku. A Ty będziesz latami cieszyć się komfortowymi wnętrzami i przyjaznym mikroklimatem – ponosząc o wiele niższe koszty energii niż sąsiedzi.

Budujemy
z natury drewniane domy

ul. Warszawska 127/32
82-300 Elbląg
woj. warmińsko-mazurskie

NIP: 222334455
REGON: 009988765

DREMEX Iwona Kowalska
55 230 42 64

Kontakt w terenie #1
502 120 593

Kontakt w terenie #2
505 124 524

© 2020 EKO-HUS
wykonanie: aidia multimedia

Na stronie EKO-HUS korzystamy z cookies

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich używanie.

Rozumiem