Informacje dodatkowe

Domy drewniane - wady i zalety

Odpowiedni surowiec do budynków całorocznych

Z roku na rok alternatywne technologie budowlane zyskują coraz więcej zwolenników w Polsce. Wiele osób, które chcą zbudować swoją własną nieruchomość, zastanawia się, czy drewniane domy całoroczne są dobrą opcją. W naszym kraju cały czas posiadłości zbudowane z innych surowców niż beton są kojarzone głównie z gospodarstwami letnimi czy altankami na działkach. Jednak drewno od dawna, ze względu na swoje właściwości, jest wykorzystywane do budynków całorocznych. Dzieje się tak na całym świecie, we wszystkich strefach klimatycznych. Wiemy, że to co nieznane zawsze budzi niepewność, więc poniżej przedstawiamy wady i zalety takiego rozwiązania.

Wytrzymałość

Jednym z najczęściej pojawiających się pytań jest to o wytrzymałość domów, które nie są murowane. Czy nie ma ryzyka, że po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach cała konstrukcja będzie do wymiany? Tutaj odpowiedź jest prosta: jeśli drewno pochodzi z niewiadomego źródła i nie jest odpowiednio przygotowane, występuje takie ryzyko. Warto jednak zaznaczyć, że również budowle z betonu, jeśli nie dobierze się materiałów wysokiej jakości, będą nadawać się do generalnego remontu po kilkunastu latach. Dlatego trzeba starannie wybrać wykonawcę. Nasza firma wykorzystuje skandynawskie drewno. Wyróżnia ono się gęstością i wytrzymałością. Przed rozpoczęciem budowy poddajemy je odpowiedniej obróbce. Dzięki temu możemy zagwarantować, że budynki, które stawiamy są tak samo lub bardziej wytrzymałe jak te murowane.

Energooszczędność

Przy projektowaniu budynków jednym z kluczowych zagadnień jest zapewnienie odpowiedniej termoizolacji, tak by w przyszłości lokatorzy nie musieli płacić wysokich rachunków za ogrzewanie lub klimatyzację. Drewno jest świetnym izolatorem – w zimę chroni przed chłodem, a w lato przed gorącem. W domach, które stawiamy można zainstalować wszystkie rodzaje ogrzewania, więc lokatorzy ani nie zaznają zimna, ani nie będą obciążani wysokimi rachunkami.

Oszczędności czasu i pieniędzy

Wielką zaletą naszych domów całorocznych jest to, że można je postawić znacznie szybciej niż murowane budowle. Nasza firma wykonuje konstrukcje budynków w 98% na miejscu inwestycji. Nic też nie przebije wyjątkowego klimatu, z których słyną domy wykonane z naturalnego surowca. Jeśli masz jakieś pytania, zadzwoń do nas lub wyślij maila – nasi specjaliści chętnie wszystko wytłumaczą i pomogą podjąć decyzję.

Budujemy
z natury drewniane domy

ul. Warszawska 127/32
82-300 Elbląg
woj. warmińsko-mazurskie

NIP: 222334455
REGON: 009988765

DREMEX Iwona Kowalska
55 230 42 64

Kontakt w terenie #1
502 120 593

Kontakt w terenie #2
505 124 524

© 2021 EKO-HUS
wykonanie: aidia multimedia

Na stronie EKO-HUS korzystamy z cookies

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza wyrażenie zgody na ich używanie.

Rozumiem